Fietsvakantie Racefiets vakantie Franse Pyreneeën - 8 dagen
Een racefiets vakantie in de betoverende Franse Pyreneeën vol hoogtepunten. Elke dag vink je mythische bergen, zoals de Tourmalet, Aubisque en Peyresourde van jouw bucketlist. Maar ook onbekende parels zoals de Col de Tentes of Col de Troumouse kun je met ons bedwingen. En jij bepaalt hoeveel cols je rijdt, want de route van onze Fiets Safari is flexibel aanpasbaar naar jouw wensen en niveau. Maar je kunt ook kiezen voor een van de 3 uitgewerkte varianten van deze reis. Maak gebruik van onze kleinschaligheid, kennis en ervaring. Ook hebben we gezocht naar de mooiste plekjes om hoog in de bergen te overnachten. Want alleen met ons Truck Hotel is deze reis te maken. Dit is een unieke racefiets vakantie in de Pyreneeën!
Dagprogramma
Etappe 1 (zondag): Col des Palomières
We ontmoeten elkaar op de Col des Palomières waar wij met het truck hotel voor je klaar staan. Je bepaalt zelf hoe laat je aankomt i.v.m. je heenreis. In elk geval ben je vanaf 10 uur van harte welkom. Na een kennismaking, briefing en ravitaillering begint jouw fietsavontuur! Ga je voor de HM10 dan blijf je in het lagere maar toch zeer uitdagende gebergte. Voor de andere twee varianten (de HM15 en HM20) ga je gelijk het hooggebergte in naar de Col d’Aspin of de Col du Tourmalet. Je komt aan het einde van de rit weer terug op de Col des Palomières, waar we overnachten. Daar kun je genieten van het prachtige uitzicht op het dal en hopelijk een mooie zonsondergang.
Etappe 2 (maandag): Col des Palomières naar Peyragudes
Vandaag trekken we naar het oosten. We overnachten die avond in het skidorp Peyragudes op zo’n 1600 meter hoogte, een aantal kilometers boven de bekende Col de Peyresourde. Er zijn verschillende route opties om daar te komen. ’s Avonds genieten we hopelijk van een prachtige zonsondergang achter de hoge bergen waar we op uitkijken.
Etappe 3 (dinsdag): Peyragudes naar Col d'Aspin
Na een stevig ontbijt stap je weer op de fiets en daal je de Peyresourde af richting Loudenvielle. Alle routes lopen vervolgens over de prachtige Col de Azet. Geniet van deze klim met mooie vergezichten. Daarna kun je kiezen: beklim direct de Col d’Aspin of ga eerst naar Pla d’Adet of zelfs helemaal naar Col de Portet (op 2215 meter hoogte). Deze laatste staat geclassificeerd als de zwaarste klim van de Pyreneeën. We overnachten op de Col d’Aspin waar de uitzichten adembenemend zijn en we waarschijnlijk gezelschap hebben van koeien.
Etappe 4 (woensdag): Col d'Aspin naar Col du Tourmalet
Vandaag staat de mythische Col du Tourmalet op het programma! Een echte Tour de France klassieker met grote aantrekkingskracht op wielrenners. De klim vanuit Campan gaat via het skidorp La Mongie naar 2115 meter. Als je mazzel hebt, kom je onderweg een kudde lama’s tegen. Je kunt kiezen om alleen de Tourmalet te beklimmen of er nog één of meer klimmen voor te plakken. We overnachten aan de andere kant van de top bij Super Barèges of Tournaboup.
Etappe 5 (donderdag): Col du Tourmalet naar Hautacam
We overnachten boven op de Hautacam deze avond en dat is een beest van een slotklim: 13,6 km lang, steil en onregelmatig. Bovenop kun je nog een paar kilometer door naar Le Tramassel. Wil je meer uitdaging, dan combineer je deze klim met Cauterets-Cambasque. En fiets je de HM20, dan is dit een dag voor de onbekendere parels: De Col de Tentes en de Troumouse.
Etappe 6 (vrijdag): Hautacam naar Col du Soulor
Vandaag zijn er vele mogelijke fietsroutes te bedenken die allemaal over de bekende Col d’Aubisque gaan! De kortste route gaat via de Col du Soulor en over de prachtige weg bovenlangs naar de Aubisque. Een omweg via de Col de Bordères of Col de Spandelles is ook een optie. Voor de ‘diehards’ is het uitdagend om de Aubisque aan westkant af te dalen en via het ‘dal’ de Col du Soulor van een andere kant te beklimmen. Of maak deze ronde andersom en beklim de Aubisque vanaf de fameuze westkant vanuit Laruns. We overnachten op de Col du Soulor, misschien wel het mooiste plekje van de Pyreneeën.
Etappe 7 (zaterdag): Vertrek vanaf Col du Soulor
De invulling van deze dag bepalen we in overleg. Wanneer je terugfietst naar de startplek van de vakantieweek op de Col des Palomières is dat zo’n 57 km over geaccidenteerd terrein. Wij verwachten je daar begin van de middag en dan nemen we afscheid van elkaar. Er zijn ook andere opties mogelijk. Bijvoorbeeld wanneer je auto mee is de bergen in. Dan kunnen we afscheid nemen op de Col du Soulor en kan jij ervoor kiezen om daar nog een ronde te fietsen.
Route aanpassen op maat
- Of wil je liever andere beklimmingen doen? Dat is helemaal aan jou! Je bepaalt namelijk helemaal zelf hoe je steeds naar de volgende overnachtingsplek fietst.
- Met onze ruime ervaring in de Pyreneeën denk we graag graag met je mee. Elke dag maken we dan ook een gpx-route voor jou op maat.
- Dus heb je specifieke wensen? Neem zeker contact met ons op om de mogelijkheden te bespreken. Het is in sommige gevallen zelfs mogelijk om de overnachtingsplek te veranderen of de fiets safari op een andere dag van de week te starten. Super flexibel!
Slapen, boven op de berg!
Aan het eind van elke middag staat ons Truck Hotel weer voor jou klaar. Jouw bed, opgemaakt en wel. Een lekker matras, met een comfortabel dekbed, fris beddengoed en altijd met het mooiste uitzicht!
In de zomer is het heerlijk om in een daktent te slapen. Het koelt lekker af en je hoort de rustgevende geluiden van de natuur. Dan heb je de beste nachten. Wij doen het ook vaak! Maar we bieden ook de optie om in de cabine te slapen.
Inbegrepen zijn o.a.
- Homemade uitgebreid 3-gangen diner
- Eigen kok / voedingsdeskundige
- Was- en droogservice
Een warme douche (of koude beek 😉 ) - Opgemaakt bed + nieuw uitzicht
- Handdoeken en beddengoed
- WIFI supersnel + onbeperkt (Starlink)
- Beveiligde/ overdekte fietsenstalling
Boek deze reis
8-daagse fietsreis Racefiets vakantie Franse Pyreneeën
vanaf € 849 per persoon
Bekijk beschikbaarheid
Bekijk alle details over deze fietsvakantie zoals de bezienswaardigheden, de hotels en de opties ten aanzien van fietshuur, maaltijden etc. Bekijk de vertrekdatums of doe een vrijblijvende aanvraag.
